Kompaktní digitální fotoaparáty

Kompaktní digitální fotoaparáty jsou nejčastěji kupovanými digitálními fotoaparáty vůbec. Cílovou skupinou jsou především lidé, který se fotografováním příliš nezabývají a jejich hlavním důvodem koupi digitálního fotoaparátu je pořízení fotografií jako záznamu určitých událostí nebo památky na daná navštívená místa, lidi, zvířata, a podobně.

Kompakty jsou malé digitální fotoaparáty a jejich hlavním rozdílem mezi nimi a digitálními zrcadlovkami je nevýměnný objektiv. Rovněž zrcadlový hledáček bychom u kompaktních digitálních fotoaparátů hledali zbytečně. Ačkoliv by se s kompaktem zrovna moc profesionálně fotit nedalo, i tak s ním pořídíte velmi kvalitní snímky.

Podobně jako u zrcadlovek se i u kompaktu dají nastavit různé parametry ovlivňující kvalitu, barevnost i správné zaostření fotografie.

Kompaktní digitální fotoaparáty mají v dnešní době mnoho úžasných funkcí, díky nímž má vaše fantazie volné pole působnosti. Téměř automatikou jsou již možností focení černobíle, v sépii, nebo dokonce v jednotlivých barevných vrstvách, přímo na fotoaparátu, bez pracných úprav v Photoshopu. Mimo barevné úpravy také umožňuje focení panoramat nebo v perfektní režimy pro jednotlivá prostředí a dobu, jako je například noční režim, režim pro párty, režim pro ohňostroj, režim pro focení portrétů, režim pro focení krajin, zvířat a mnoho dalších. Pokud nejste zrovna fanouškem jakéhokoliv přenastavování režimů nebo konkrétních parametrů, je právě pro vás ideální nejčastěji využívaný automatický režim, který sám vybere nejideálnější možné nastavení.

Hitem posledních několik let se staly přelomové kompaktní digitální fotoaparáty s výměnnými objektivy. Ačkoliv se tyto typy kompaktů  teprve rozšiřují,  rychle se vyvíjí dál a výrobci přichází se stále lepšími funkcemi a vlastnostmi.

Díky absenci zrcadla jsou opravdu malé. S výměnným objektivem mohou přesto dosáhnout kvalit a výhod klasických digitálních zrcadlovek.