Historie fotoaparátů

Vznik prvních fotoaparátů se datuje už dokonce někdy k 16. století. Tehdy bohužel bylo možné obraz zaznamenat, ale jenom promítat v zatemněných místnostech. První skutečná fotografie zachycená na cínové desce kolem roku 1826 francouzským vynálezcem Nicéphore Niépce. Nakonec se však zjistilo, že to není zrovna tím pravým ořechovým a brzy byla nahrazena směsí stříbra a křídy.

První fotografický film pak spatřil světlo světa o několik let později, roku 1884, kdy nahradil doposud používané fotocitlivé desky, které můžete znát například u němých filmů.

Průkopníkem mezi filmovými fotoaparáty se stal o pár let později výrobek značky Kodak. Rok 1935 dal život barevnému filmu a oživil tak černobílou éru fotografií a filmových fotoaparátů.

Obrovským hitem se stal roku 1963 převratný fotoaparát, který byl schopný pořízenou fotografii také během několika minut „vyvolat“. Tento přelomový fotoaparát je dodnes známý pod názvem společnosti, která jej tehdy uvedla na trh, a jíž není nikdo jiný než firma Polaroid. Dnes už není tak běžný a tak na něj na trhu narazíte jen zřídka.

První fotografie pořízené digitálním fotoaparátem vznikly už v roce 1981 zásluhou společnosti Sony. Hlavním prodejcem těchto novinek se však stala společnost Kodak, která vyrukovala na trh již s filmovými fotoaparáty.

Dnes jsou digitální fotoaparáty na úplně jiné úrovni než kdysi. Zaznamenaný obraz je velmi kvalitní, a mimo jiné dokáží také zaznamenat poměrně hodně kvalitně také videozáznam se zvukovou stopou.