Značky digitálních fotoaparátů

Na trhu existuje mnoho různých značek digitálních fotoaparátů, nabízející nejrůznější typy, ceny i kvalitu. Z toho několik značek je opravdu velmi známých a jejich výrobky považovány za skutečně kvalitní.

Mezi takové řadíme například společnost Canon. Canon je japonská akciová společnost a specializuje se především na fotoaparáty, kopírky a tiskárny. Prvním digitálním fotoaparátem uvedeným na trh firmou Canon byla digitální zrcadlovka Canon EOS D30. V současnosti nabízí společnost čtyři základní řady fotoaparátů Canon: PowerShot, PowerShot G, Digital IXUS a EOS. V jejich nabídce najdete také objektivy Canon EF, EF-S, EF-M a externí blesk Canon Speedlite.

Také další významný výrobce digitálních fotoaparátů je japonskou firmou. Není nikdo, kdo by neznal slavnou společnost Nikon. Společnost nenabízí jenom širokou škálu digitálních kompaktů Nikon Coolpix na velmi vyoské úrovni, ale především obrovskou řadu digitálních zrcadlových fotoaparátů: Nikon D40, Nikon D40x, Nikon D50, Nikon D60, Nikon D3000, Nikon D3100, Nikon D5000, Nikon D5100, Nikon D70, Nikon D70s, Nikon D80, Nikon D90, Nikon D7000, Nikon D100, Nikon D200, Nikon D300, Nikon D700, Nikon D1, Nikon D1H, Nikon D1X, Nikon D2H, Nikon D2X, Nikon D2Hs, Nikon D2Kx, Nikon D3, Nikon D3X a Nikon D3s. Ke svým fotoaparátům vyrábí Nikon také několik desítek objektivů.

Dalším gigantem ve světě digitálních fotoaparátů je opět japonská firma Olympus, jejichž fotoaparáty jsou považovány za jedny z nejlepších.

Firmou zabývající se výrobou nejen fotoaparátů, ale také další elektroniky je jak jinak, než japonská společnost Sony.

Snad jedinou značkou, nepocházející z Japonska, ale Spojených států je dnes už bohužel ne příliš produkující, společnost Kodak. První digitální fotoaparáty společnost představila v roce 2004.