Fotorámečky

Velkým hitem posledních let jsou takzvané digitální fotorámečky. Cože to vlastně fotorámeček je? Je to moderní verze klasického dřevěného, skleněného či plastového rámečku na pořízené digitální fotografie. Do digitálního fotorámečku nahrajete pomocí USB portu nebo čtečky SD karet do interní paměti rámečku několik digitálních fotografií, které můžete v rámečku promítat, nebo nastavíte k zobrazování pouze jednu, čímž dosáhnete stejného výsledku jako u klasických dřevěných rámečků.

Digitální fotorámečky jsou, ačkoliv se to díky „strojku“ a bateriím nezdá, velmi tenké a jsou vhodné jak pro položení na stůl či polici, tak i pro pověšení na zeď.

Spousta digitálních rámečků má k sobě v dnešní době už také dálkové ovládání, pomocí kterého můžete snadno a pohodlně listovat nahranými fotografiemi, spustit automatickou prezentaci nebo třeba náhodné přehrávání fotek.

Velmi důležitým parametrem při výběru fotorámečku je jeho velikost. Tu si obvykle vybíráme podle místa, kam rámeček chceme. Můžete narazit na fotorámeček o velikosti téměř A4 nebo naopak například ve formátu přívěšku na klíče.

Digitální fotorámeček může být napájen již zmiňovanými bateriemi nebo adaptérem, vhodným pro případ umístění rámečku tak, že na napájení nebude vidět.

Jednou z výhod fotorámečku také je schopnost přehrávání hudby, především ve formátu MP3, či dokonce krátkých videí.